top of page

Işığını Keşfet İnziva Programı

Yıldızların Dünya’ya en yakın gözüktüğü yer Kaş’ta,

Likya yolunda atalarının izinlerini bulmaya,

kendi yolunu ve ışığını keşfedip kendine yakınlaşmaya var mısın?

Yer: Hotel Club Barbarossa, Kaş-Antalya

Tarih: 20-23 Nisan 2019

Programda Neler Var?

Zeynep Ergen, Bilge Burcu Yavuz, Erkan Erkaya, Gülce Tartal ve Serra Keçeli eşliğinde, sınırlı sayıda katılımcı ile yeşilin mavi ile buluştuğu Kaş’ın Çukurbağ yarımadasında gerçekleştirilecek inziva programında neler var?

 

 • İyileşme Çemberi ile tüm bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu arındıracaksınız.

 • Rüya Çemberine giriş yaparak rüyalarınızın sesini duyacaksınız.

 • Aromaterapi ile bitkilerin şifalı dokunuşunu hissedip, duyularınızı uyandıracaksınız.

 • Her sabah günü Yoga ve Nefes egzersizleri ile selamlayarak gün içindeki çalışmalara bedenen ve zihnen hazırlanacaksınız. 

 • Astroloji ile ruhunuzun kimliğini öğrenecek, kendi özünüzü fark edeceksiniz. 

 • Bedenin Bilgeliği çalışması ile bedeninizdeki tetik noktaları keşfedip bedeninizi rahatlatacaksınız. 

 • Kalp Meditasyonları ile hakikate kapıyı aralayacak, doğa ve evren ile tekrar bağlantıya geçeceksiniz. 

 • Aile Dizimi ile hayata ve yaşama bakış açılarınızı fark edecek ve bunları kabul etmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız.

 • Kalpten İmgelemelerle geçmişinizden arınıp özgürleşecek, yüklerinizden kurtulup hafifleyeceksiniz.

 • İnteraktif Sanat Atölyesiyle yaratıcı tarafınızı hatırlayacaksınız.

Ve en nihayetinde inziva sonunda içinizdeki çocukla kavuşup ve bilgelikle tamamlanıp buradan ayrılacaksınız.

Programdaki Çalışmaların İçeriği Nelerdir?

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

I’m a paragraph. Double click here or click Edit Text to add some text of your own or to change the font. This is the place for you to tell your site visitors a little bit about you and your services.

 1. İyileşme Çemberi

 

Om sesi, insanlara huzur ve dinginlik veren spiritüel bir mantra olarak bilinir. İnsanın kendi sesiyle çıkardığı “Om” sesi titreşiminin fiziksel olarak kas ve sinir sistemini rahatlattığı bu sayede zihnide dinginleştirdiği ve kalp ritmini de düzenlediği bilinmektedir.

Grup çalışmalarında bu etki katlanarak artar. Kalbin açılarak arındığı bu çalışma ile bütün herkesin zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenleri dengelenir ve arınma gerçekleşir.

 

(Tüm meditasyon, seminer ve çalışma içerikleri TSOTH ve HeartMath tescilli olup Kalpten Bir'e ye aittir. Seminer, seans, çalışma ve uygulamalar teşhis ve/veya tedavi amaçlı değildir.)

2. Aile Dizimi

Alman terapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş olan Aile Dizimi, yaşama ve hayata bakış açılarımızı fark etmemizi sağlayan, yaşamımızda bizi zorlayan her durumda bize yeni, farklı bir bakış açısı ve derin bir anlayış kazandıran, sevgiyi ve kabulü yaşamayı deneyimleten güçlü bir tekniktir.

Hayatımızın her alanında bizi yöneten duygularımızın kimlere ait olduğunu, kimlerin yükünü, acısını, hüznünü taşıdığımızı, kimlerle bağ kurduğumuzu görebilmemizi sağlar. Bu bağlardan sevgiyle ayrışabilmemizi sağlayan çok güçlü bir terapi yöntemidir.

 

(Tüm meditasyon, seminer ve çalışma içerikleri Kalpten Bir'e ye aittir. Seminer, seans, çalışma ve uygulamalar teşhis ve/veya tedavi amaçlı değildir.)

3. Rüya Çemberi

Rüya Çemberinde; Rüyanın dilinde konuşmaya, Rüyanın serbest bırakmak istediklerini dinlemeye, kalple sezmeye…Bazen kanayan bir kabusun yaranın şifasına, bazen yeni filizlenen bir niyete cesarete,

Büyük Rüya Görenin Rüyasında AnınRüyasında evrilmeye,

Rüya Olmayan Ebedi ve Ezeli Hakikatin Yolculuğunda Olasılıktaki Mümküne…

Kadim Arketiplerin Bilgeliğinde RüyaÇemberleri’ndebuluşuyoruz.

İnziva Boyunca Rüya Çemberlerinde, Katılımcıların Rüyaları Hatırlamak, Rüya Sembolleri Ayırt Edebilmek, Tekrar Eden Rüya Sembollerini Anlamlandırmak, ve Bireysel ve Kolektif Arketip Bilgisi Edinmeleri amaçlanmaktadır.

Rüya Çemberlerinde Freud-Adler Jung Perspektifinde, ağırlıklı Jungian Arketip Bilgisinde, Kadim Sembollerden ilham alan, Rüya-Beden-Sezgi Farkındalığında geliştirilmiş Rüya Çalışma Metodu, Aktif İmgelem, Süreç Psikolojisi İfade/Beden çalışmaları ve Rüya Dikkatinde Meditasyon ile Rüya Rehberliği uygulamaları yapılacaktır. 

 

(Tüm seminer, meditasyon ve çalışma içerikleri Zeynep Ergen’e aittir. Seminer, seans çalışma ve uygulamalar teşhis ve/veya tedavi amaçlı değildir. Marka tescillidir.)

 4. Kalpten İmgeleme

 

Kadim zamanlardan günümüze kadar birçok üstat tarafından kullanılmış̧ en eski tekniktir. Kişilerin zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerini dengeleyerek, farkında olmadıkları blokajların çözülmesine yardımcı olur.

Bu imgeleme tekniğiyle ruhunuzu beyninizden kalbinize nasıl taşıyacağınızı öğrenirken, geçmişinizi ve duygusal travmalarınızı temizleyerek kendinizi hafifletirsiniz. yoğun ve ağır enerjileri ve duyguları, güzel ve olumlu enerjilere dönüştürerek kendinizi güçlendirir ve yeniden canlandırırsınız, yaşam enerjinizi yükseltirsiniz.

(Tüm meditasyon, seminer ve çalışma içerikleri TSOTH ve HeartMath tescilli olup Kalpten Bir'e ye aittir. Seminer, seans, çalışma ve uygulamalar teşhis ve/veya tedavi amaçlı değildir.)

5. Yoga

Yoga, çeşitli pozlar ve nefes ile bedeni aktif olarak kullanırken aynı zamanda gevşeyebilmeyi deneyimletir. Yoga ile bedensel farkındalığımız arttıkça zihinsel karmaşa azalır. Yaş, kilo, esneklik gibi herhangi bir ön koşul gerektirmeyen başlangıç seviyesinde dersler, bedenen ve zihnen gün boyu daha zinde olmaya ve yapılacak çalışmalardan daha çok verim almaya yardımcı olacaktır.

6. Bedenin Bilgeliği

Bu çalışma kişinin ihtiyacına göre yapılan dokunuşlarla, bedene farkındalık kazandırarak bedendeki enerji akışını açmayı amaçlar. Nefes ve gevşeme egzersizleriyle başlayan çalışma, stres ve buna bağlı kas gerginliklerinin neden olduğu ağrıları çözebilmeyi, vücuttaki belli noktalara uygulanan baskılarla tetik noktalara sıkışmış olan duyguların boşaltılmasını ve ağrının azalmasını sağlar. Düzenli uygulamayla beden fiziksel olarak rahatlarken aynı zamanda enerji akışı dengelenir. Bu çalışma bedeninizde biriken yorgunluğu ve stresi azaltır, metabolizmayı hızlandırır, vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Çalışmada yapılacak uygulamalar kişinin kendine günlük yaşamında uygulayabileceği niteliktedir.

 7. Ruhun Kimliği

 

Bu dünyaya gelirken hangi kimliği taşıdığınızı, aslında bu dünyaya neyi öğretmek ve nasıl katkıda bulunmak üzere geldiğinizi anlatır. Evrensel bir yazgıdır. Kolektif bilinç için açığa çıkarılması, farkına varılması gereken en temel kimliktir. Olumlu veya olumsuz biçimde ortaya konulabilir. Her durumda insanlar neyin olması veya “olmaması” gerektiği ile ilgili dersleri alırlar. Ancak olumsuz olduğunda kişinin kendi hayatında tıkanıklıklar ve blokajlar oluşturabilir. Evrenle yapılan bu anlaşmayı, uygun ve farkındalıklı bir şekilde ortaya koymak tıkanıklıkların önünü açar. Katılımcılar bu çalışma ile birlikte özlerindeki burcun ne olduğunu ve hayatta öğrenilmesi gereken dersi gösteren burçlarını öğreneceklerdir.

8. Duyuların Uyanışı / Aromaterapi Atölyesi

 

Aromaterapi doğanın bize sunduğu bitki, çiçek ve otların özlerinden çeşitli yöntemler kullanılarak elde edilen uçucu, sabit yağlar ve hidrosollerin kişinin fiziksel zihinsel sağlığının korunması ve duygu durumunun iyileştirilmesi için kullanılır. Aromaterapi workshopunda aromaterapi konusunda genel bilgiye sahip olarak, koku duyusunun nasıl çalıştığını, kokunun beden-zihin ve duygusal dengemize etkilerini üzerinde durularak yaygın olarak kullanılan sabit ve uçucu yağlar ile hidrosolleri tanıyıp, kulanım amacı ve etki mekanizmalarını öğrenerek, günlük yaşamda kullanabilecek pratik formüller hakkında bilgi verilecektir. Katılımcılar inziva süresince yapacakları çalışmalarını destekleyecek özel bir formülasyon hazırlama fırsatı bulacaklardır.

9. Yaratıcılığını Keşfet / İnteraktif Sanat Atölyesi

Ön yargılarınızdan arınıp, mükemmeliyetçilikten uzaklaşarak içinizden geldiği gibi renklerde ifade bulacağınız bir atölye çalışması. Günlük rutinlerinizden farklılaşıp, hayal gücünüz ve yaratıcılığınızı renklerle buluşturacağınız bu interaktif çalışma, içinizdeki yaratıcı gücü yeniden hatırlamayı ve farklı bir şekilde deneyimlemeyi amaçlar ve yetenek,  özel beceri gibi hiç bir ön koşul gerektirmez.

Daha fazla detaylı bilgi almak için;

www.isiginikesfet.com sitesini ziyaret ediniz.

Nasıl Gidilir?

Kaş’a, Dalaman veya Antalya Havaalanları üzerinden gelebilirsiniz.

Transfer (Kaş ve Havalimanları)

- Katılımcı sayısına göre Dalaman Havaalanı’ndan ücretli shuttle servisi ayarlanacaktır.

- Dalaman veya Antalya havalimanlarından kişiye özel araçla karşılama hizmetleri için talepte bulununuz.

Kaş Hakkında

Kaş hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.kas.bel.tr/tarihce.html

Ödeme Koşulları

Erken Rezervasyon (15 Mart’a Kadar Olan Tek Seferde yapılan Ödemeler için geçerli):

-İki kişilik oda kişi başı : 2200 ₺ + KDV

-Tek kişilik oda kişi başı: 2400 ₺+ KDV

 

15 Mart-15Nisan Tarihlerinde Yapılan Rezervasyonlar:

-İki kişilik oda kişi başı : 2600 ₺ + KDV

-Tek kişilik oda kişi başı: 2800 ₺+ KDV

 

Not: Rezervasyonun yapılabilmesi için ön koşul, ücretin %50’sinin ödenmesidir.

 

Detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için;

isiginikesfet@gmail.com mail adresine mail atabilir ya da 05326661116 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

bottom of page