Hakkımızda

Kalpten Bir’e; bireysel seanslar ve seminerlerle bireylerin kendi farkındalıklarını geliştirmelerine, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengelerine tekrar kavuşmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. The School of The Heart eğitmenlerinin desteğiyle, kalbin dünyasını keşfetmenin ayrıcalığını yaşayın.

Bu eşsiz deneyimde hem çok eğlenecek, hem hayatınızdaki tıkanıklıkların nedenlerini fark ederek şaşıracak, hem de bu farkındalıklarla birlikte hayatınızda nelerin değiştiğine inanamayacaksınız.

Erkan Erkaya
Yönetici Danışmanı
HeartMath Koçu
Astrolog
Gülce Tartal
Sosyolog
Aile Danışmanı
İmgeleme Uzmanı

Erkan diyor ki;

Hayatımızın ilk nefes ile başladığını düşünürüz. Ama aslında herşey, anne karnındayken ilk kalp atımının duyulmasıyla başlar. Daha bedenimiz yaratılmadan önce, eşsiz ve güzel tapınağımız, bu bedende ruhumuzun konakladığı sığınağımız olan kalbimiz yaratılır. Ve burada kalbin erdemlerini, yaşamın neşesini buluruz. Ancak kalbi hatırladığımızda gerçekte kim olduğumuzu hatırlamış oluruz. Kalbin zekasını kullandığımızda varolan sorunların üstesinden kolaylıkla gelebiliriz.

Bu nedenle amacım, sahip olduğum 19 yıla yakın yöneticilik tecrübem ile birlikte kendime kattığım farkındalık araçlarını kullanarak kurumsal ve bireysel anlamda insanların gelişimine katkıda bulunmak ve yöneticilerin ve çalışanların zor zamanlarla başa çıkabilmelerini kolaylaştıracak, performans ve gelişimlerini arttıracak araçlarla ihtiyaçlarına yönelik desteği sağlamak ve stratejik kararların alınmasında kullanabilecekleri uygun yöntemlerle daha karlı, verimli ve çalışılabilir bir iş ortamı geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. 

Gülce diyor ki;

Ben küçücük bir kız çocuğuyken dedem bana kalbin hayal bile edemeyeceğim şekilde herşeyi yapabileceğini anlatırdı. Bu alemden gidene kadar da kalbin önemini ve anlamını her fırsatta anlatmaya devam etti. “Daniel Mitel” ve “The School of the Heart” ile yolumun kesişmesi de hemen hemen onun ruhunun buradan ayrılışına yakın bir zamana denk geliyor. Bu dönemden sonra özel hayatımda ve kurumsal hayatta yaşadığım tecrübelerle birlikte kalp ve zihin dengesini bir arada tutmanın önemini çok daha net anlamaya başladım. Bu yönde kendimi geliştirmeye devam ettim ve en sonunda buna yoğunlaşarak eğitmen oldum, insanların hayatlarına dokunmaya başladım.

Her gün insanların tüm ilişkilerinde sorunlar yaşadığını, aşk acısı çektiklerini, yalnızlık hissettiklerini ve çeşitli hastalıklarla mücadele ettiklerine şahit oluyoruz. Herkesin hayatında büyük sorunlar yaşadığını görüyoruz ancak en üzücü yanı ise bütün bunları kendi zihinlerinin yarattığının farkında bile değiller.

Burada misyonumuz insanları uyandırıp farkındalık sahibi yapıp kalpleri ile tekrardan bağlantıya geçirmektir. Bir kere kalbin o güçlü, harikulade, sevgi dolu enerjisini hissettiklerinde hayatları değişmeye başlayacak, kendi gerçeklikleri değişmeye başladığı için de hayattaki kaderlerini de değiştireceklerdir.

Nasıl ki bir annenin hayatı karnında duyduğu bir kalp atımı ile değişiyorsa bir insanın, bir ülkenin hatta bir dünyanın kaderi de her birey kendi kalp atımını fark etmeye başladığında değişecektir.

Buna tüm kalbimle inanıyorum.

© 2019 Kalpten Bir'e