top of page

Hakkımızda

MİSYONUMUZ

Kalpten Bir'e olarak misyonumuz, bireylerin ve toplulukların kalp merkezli bağlantılar, şefkatli liderlik ve bütünsel refah uygulamaları yoluyla geliştiği bir dünyayı teşvik etmektir. Dünyada olumlu bir değişim yaratmak için insanlara yürekten liderlik etmeleri, dayanıklılık geliştirmeleri ve çeşitliliği benimsemeleri konusunda ilham vermeyi amaçlıyoruz.

VİZYONUMUZ

Vizyonumuz, her bireyin kalbin bilgeliğine saygı duyduğu, özgün ilişkilere değer verdiği, nezaket ve dürüstlükle hareket ettiği bir toplumdur. Empatinin, şefkatin ve sevginin eylemlerimize rehberlik ettiği, herkes için daha fazla uyum, anlayış ve kolektif refah sağlayan bir dünya hayal ediyoruz.

AMACIMIZ

Amacımız, kalp merkezli eğitim, gelişim ve destek alanında küresel bir lider olmak, bireylerin tüm potansiyellerini ortaya çıkarmalarını, bağlantılarını derinleştirmelerini ve yaşamlarında ve topluluklarında anlamlı bir etki yaratmalarını sağlamaktır. Herkesin görüldüğü, duyulduğu ve değerli olduğunu hissettiği bir empati, kapsayıcılık ve sosyal sorumluluk kültürü geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Biz Kimiz

Erkan Erkaya
Yönetici Danışmanı
HeartMath Koçu
Astrolog
Gülce Tartal
Aile Danışmanı
Çift Terapisti

Eğitmen

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen Uluslararası Maden İşletmesinde on dokuz yıl çalıştı. Aynı şirkette son on yılında üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda kurumsal kariyerini tamamladı.

 

Çalışma hayatı boyunca sayısız birçok eğitime katıldı. Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi (ASEGEM) onaylı Zihin-Beden-Ruh üzerine akademik eğitimine devam ederken “Göklerin Bilgeliği Okulu”ndan Klasik Astroloji eğitimini de yine bu dönemlerde tamamladı. Sonrasında Access Consciousness eğitimleri ve Mayoterapi eğitimlerini de başarı ile bitirdi.

 

Amerika’da kurulu ve kalbin bilimsel gerçekleri üzerine araştırmalar yapan HeartMath Institute eğitimini de tamamlayarak Türkiye’de ilk olan HeartMath Koçluğu sertifikasını aldı.

 

Ardından tüm dünyada farklı ülkelerde kalp meditasyonları üzerine eğitimler ve seminerler sunan The School of The Heart’ın Türkiye’deki ilk ve öncü eğitmenlerinden oldu.

 

Halihazırda Kalpten Bir’e Danışmanlık Şirketi’nin kurucu ortağı ve yöneticisidir.

Kalpten Bir’e Danışmanlık;
 

 • HeartMath Travma Hafifletme Programı

 • HeartMath Resilient Heart

 • Kalpten Kalbe İletişim Programı

 • Kalbe Yolculuk: İçsel Yol

 • Kalpten İmgeleme ile Geçmişi Temizleme ve Kendini Yenileme

 • AstroSen: Gökyüzü Rehberi
   

Seminerleri, bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri ile bireylerin kendi farkındalıklarını geliştirmelerine, zihinsel, duygusal ve fiziksel dengelerine tekrar kavuşmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Mimar Sinan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra on yedi sene boyunca Uluslararası firmalarda üst düzey yönetici olarak çalıştı.
 
Çalışma hayatı boyunca Nefes Terapileri, Ses Terapileri, Hayatınızı İyileştirin (Heal Your Life), Koşulsuz Sevgi ve İlişkiler, Aile Dizimi, Sağlıklı Beslenme, Mayoterapi, Recall Healing başta olmak üzere daha sayısız birçok eğitime katıldı. Bu sırada Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi (ASEGEM) onaylı Zihin-Beden-Ruh üzerine aldığı akademik eğitimlerini tamamlayarak edindiği tüm tecrübelerle birlikte kurumsal iş yaşamını sonlandırarak eğitmenlik hayatına geçiş yaptı.
 
Amerika, Tayland ve Mısır‘a giderek, tüm dünyada farklı ülkelerde kalbin bilimsel gerçeğini anlatan ve kalp meditasyonları üzerine eğitimler ve seminerler sunan The School of The Heart’ın Türkiye’deki ilk ve öncü eğitmenlerinden oldu. 

Tüm dünyada İmgeleme seanslarının bilinen en iyi öğreticilerinden ve uygulayıcılarından olan ve farklı ülkelerde çalışmalar yapan, aynı zamanda Drunvalo Melchizedek’in eşi Claudette Melchizedek’ten Arizona’da aldığı “The Language of the Heart” Eğitiminin ardından Claudette ile birlikte bireysel çalışmalarına uzun süre devam ederek Kalpten İmgeleme konusunda kendini tüm yönleri ile geliştirdi. Bu sayede Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlanan Kalpten İmgeleme bireysel seansları ile insanlara yardımcı olmaya başladı.
 
Türkiye’ye döndüğünde Sosyolog ve Eğitmen kimliğinin üzerine Aile Danışmanı ünvanını da alarak ayrıca çift terapilerine de başladı. Çift Terapisinde Psiko-Biyolojik yaklaşım sunan PACT Terapisi ve i
lişkilerde bilimsel araştırmalara dayalı bir yaklaşım sunan Gottman Institute tarafından verilen eğitimlere katılarak Çift Terapisinde her iki terapi yöntemini de kullanmaktadır.

Erkan diyor ki;

Hayatımızın ilk nefes ile başladığını düşünürüz. Ama aslında herşey, anne karnındayken ilk kalp atımının duyulmasıyla başlar. Daha bedenimiz yaratılmadan önce, eşsiz ve güzel tapınağımız, bu bedende ruhumuzun konakladığı sığınağımız olan kalbimiz yaratılır. Ve burada kalbin erdemlerini, yaşamın neşesini buluruz. Ancak kalbi hatırladığımızda gerçekte kim olduğumuzu hatırlamış oluruz. Kalbin zekasını kullandığımızda varolan sorunların üstesinden kolaylıkla gelebiliriz.

Bu nedenle amacım, sahip olduğum 19 yıla yakın yöneticilik tecrübem ile birlikte kendime kattığım farkındalık araçlarını kullanarak kurumsal ve bireysel anlamda insanların gelişimine katkıda bulunmak ve yöneticilerin ve çalışanların zor zamanlarla başa çıkabilmelerini kolaylaştıracak, performans ve gelişimlerini arttıracak araçlarla ihtiyaçlarına yönelik desteği sağlamak ve stratejik kararların alınmasında kullanabilecekleri uygun yöntemlerle daha karlı, verimli ve çalışılabilir bir iş ortamı geliştirilmesine katkıda bulunmaktır. 

Gülce diyor ki;

Ben küçücük bir kız çocuğuyken dedem bana kalbin hayal bile edemeyeceğim şekilde herşeyi yapabileceğini anlatırdı. Bu alemden gidene kadar da kalbin önemini ve anlamını her fırsatta anlatmaya devam etti. “Daniel Mitel” ve “The School of the Heart” ile yolumun kesişmesi de hemen hemen onun ruhunun buradan ayrılışına yakın bir zamana denk geliyor. Bu dönemden sonra özel hayatımda ve kurumsal hayatta yaşadığım tecrübelerle birlikte kalp ve zihin dengesini bir arada tutmanın önemini çok daha net anlamaya başladım. Bu yönde kendimi geliştirmeye devam ettim ve en sonunda buna yoğunlaşarak eğitmen oldum, insanların hayatlarına dokunmaya başladım.

Her gün insanların tüm ilişkilerinde sorunlar yaşadığını, aşk acısı çektiklerini, yalnızlık hissettiklerini ve çeşitli hastalıklarla mücadele ettiklerine şahit oluyoruz. Herkesin hayatında büyük sorunlar yaşadığını görüyoruz ancak en üzücü yanı ise bütün bunları kendi zihinlerinin yarattığının farkında bile değiller.

Burada misyonumuz insanları uyandırıp farkındalık sahibi yapıp kalpleri ile tekrardan bağlantıya geçirmektir. Bir kere kalbin o güçlü, harikulade, sevgi dolu enerjisini hissettiklerinde hayatları değişmeye başlayacak, kendi gerçeklikleri değişmeye başladığı için de hayattaki kaderlerini de değiştireceklerdir.

Nasıl ki bir annenin hayatı karnında duyduğu bir kalp atımı ile değişiyorsa bir insanın, bir ülkenin hatta dünyanın kaderi de her birey kendi kalp atımını fark etmeye başladığında değişecektir. Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Yeni bir Sen’e doğru yola çıkmaya hazır mısın?

Kalbinize Yolculuk için
Bizimle İletişime Geçin!

Tel:          0531 527 52 57

E-posta: destek@kalptenbire.com

 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Instagram Simge
 • YouTube - Beyaz Çember
 • Pinterest - Beyaz Çember

Mesajınız başarıyla alınmıştır!

bottom of page