top of page

 

 

Bireyin başına gelen her türlü durumun kökeninde, ait olduğu aile klanından bir parça vardır. Aile dizimi bu durumların nedenlerini ve cevaplarını bireylerin aile klanı içinden bulur, çıkarır ve çözüme kavuşturur.

Aile Dizimi Nedir?

'Aile Dizimi' yöntemi çağlar öncesinde yaşanan tecrübelerin tüm insanlığın DNA'sında bulunduğu tezine dayanan “kolektif bilinç” kuramını temel alır. Bu yönteme göre, insanın tüm düşünceleri ve yaşadıkları geçmişte yaşanan duyguların izlerinden parçalar taşır.
 
90’lı yıllarda Almanya'da ortaya çıkmış olan Aile Dizimi Terapisi, ailenin nesiller boyu birbirine görünmez bir bağla bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. 
 
İnsan bir sistemin içine doğar ve bu sistem içinde büyür, gelişir. Buna bağlı olarak hem DNA’sında getirdiği genler hem de ruhsal durumlar aracılığıyla bu aile sisteminin fiziksel ve duygusal izlerini taşır. 
 
Ailelerin, çiftlerin, kurumların kısacası var olan her şeyin içinde duygular barınır. Bu duygular bir alan oluşturur ve bu alanlarda sistemleri meydana getirir. Bir sistemde duygusal anlamdaki kilitlenmeler sorunlara yol açar. Kaza, göç, erken ölüm, düşük, kürtaj, cinayet,  haksızlığa uğramak, kız kaçırmak, istenmeyen çocuk olmak gibi durumlar, bu kilitlenmelere örnek olarak verilebilir. Bu veya bunun gibi benzeri her durumun yarattığı tıkanmışlıklar, bazen aynı nesilden kişilerde, bazen sonraki nesillerde bir takım sorunlar olarak ortaya çıkabilir.

 İşte gelelim en güzel yanına!

Sorun her ne olursa olsun hepsinin cevabı aile diziminde çözüme kavuşabilir, yani bu kilitlerin hepsi açılabilir. Seanslarda, aile bireylerinizin yaşadıkları olaylar karşısında neler hissettiğini, korkularını, kaygılarını, takıldıkları noktaları danışman aracılığıyla görmeniz sağlanır. O insanların neler yaşadıklarını fark ettiğinizde duygularınız dönüşmeye başlar. Öfke, nefret gibi duygular azalır ve ruhunuzun giderek özgürleştiğini hissedersiniz.

Çocukken başımıza gelenlerden biz sorumlu değiliz.  Bunu düzeltmekten ve artık işe yaramayan veya hayatımızdaki değerlerimiz, inançlarımız ve kişisel misyonumuzla uyumsuz olan her şeyi atmak konusunda yetişkinler olarak yalnızca sorumluyuz.

Aile diziminin faydaları nelerdir?

Aile Dizimi ile kendi özbenliğinize kavuşun!

Kalbinize Yolculuk için
Bizimle İletişime Geçin!

Tel:         0531 527 52 57

E-posta: destek@kalptenbire.com

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Instagram Simge
  • YouTube - Beyaz Çember
  • Pinterest - Beyaz Çember

Mesajınız başarıyla alınmıştır!

bottom of page