top of page

Sezgilerinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Güncelleme tarihi: 10 Mar 2019

Sezgilerin Gücü!
Bazı günlerde algılarınızın diğer günlerden daha açık olduğunu hiç fark ettiniz mi? Bu tür zamanlarda algınız o kadar yüksektir ki, sanki bir “sihir” var gibidir ve kendi kendinize “bunu nasıl bilebildim?” diye sorarsınız.


Araştırmacıların yaptığı çalışmalar sonucu bu “sihir”in gerçek olduğunu kanıtladı ve biz bunun adına "sezgi" diyoruz. HeartMath’in yaptığı çalışmalar, sezgilerin varlığını kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda ölçülebilir fizyolojik bir süreç olduğunu ve herseyini Kalp’te başladığını belirtiyor. Ayrıca sezgilerin geliştirilebileceğini de belirtiyor. Yapılan araştırmalarda sezgileri kuvvetli olan insanların “Uyumluluk” dediğimiz kalp-ritmi tutarlılığına sahip insanlar olduklarını gösteriyor.


Uyumluluk; kalbin, zihnin ve duyguların enerjetik anlamda uyumlu ve işbirliği halinde olması demektir.Kalp ritmi daha kendi akışında ve dengelidir. Bedenin bir çok organı birbiriyle uyumlu ve en optimum şekilde çalışıyordur. Bu optimum fonksiyon beyni de kapsar. Örneğin, zihinsel açıklık ve odaklanma kapasitesi yüksek uyumluluk gösterildiğinde daha fazladır. Zihinsel açıklığı, odaklanmayı, kalbin en uygun ritimde çalışması ile birleştirdiğinizde, sezgisel süreciniz gelişir. Bilim adamları bunu kanıtlamıştır.


Kalp ritimleri uyumlu ve bütünlük içerisinde ise, kalbin sezgisel bilgiye erişme yeteneği yükselir. Günde sadece bir kaç dakika, basit teknikleri uygulayarak sezgilerinizi arttırabilir ve hayatınızda sihirli anlar yaşayabilirsiniz!


(Kaynak: HeartMath)

102 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page