top of page

Aile Danışmanlığı nedir? Aile terapisinin faydaları nelerdir?Değişen hayat koşulları, gelişen teknoloji, toplumsal olaylar gibi etmenler aile yapılarında da etkilerini göstermiştir.


Geçmişte benimsenen geniş aile yapısı, günümüzde yerini çekirdek aile yapısına bırakmıştır. Genellikle kadın, erkek ve çocuklardan oluşan bu yapıda zaman zaman, gerek çevresel gerekse kişilerin gün içinde yaşadığı stresten kaynaklı çatışmalar meydana gelebilir. ün içinde yaşadığı stresten kaynaklı çatışmalar meydana gelebilir. Yeterli empati yapmamak, dinlemekten kaçınmak ya da sorunlara gösterilen tepkiler ve sorunlarda takılı kalmak ilişkide problemler oluşturur. İşte tam bu noktada Aile Danışmanlığı, ilişki terapisi, çift danışmanlığının önemi devreye girer.


Bazen olayların içindeyken göremediğiniz noktaların, danışmanınızla birlikte üzerine eğilerek farklı açılardan bakma şansı yakalarsınız. O anda verdiğiniz tepkinin sebebini bulmaya çalışır ve durum tekrarlandığında bu sefer olayı ve anı daha doğru yönetmeyi öğrenirsiniz.


Aile danışmanlığı ya da ilişki terapisi için sadece eşiniz ya da partnerinizle sorun yaşamanız gerekmiyor. Ebeveyn çatışmaları, arkadaşınızla yaşadığınız problemler gibi farklı ilişki türleri için de danışmanlık alabilir, sorun yaşadığınızı düşündüğünüz ilişki üzerine çalışabiliriz.


Çatışmaları çözerek daha sağlıklı ve mutlu ilişkiler yaşamak, mutlu olmak için birlikte yol alalım.


Aile Danışmanlığı ve süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page